Home » MAKARON ÇEŞİTLERİ » Daralan makaron nedir, ne işe yarar?

Daralan makaron nedir, ne işe yarar?

Daralan makaron, ısı etkisi ile belirli bir oranda daralarak çapı küçülen özel bir izolasyon malzemesidir. Daralan makaronlar, elektriksel izolasyon, koruma, etiketleme, sınıflama ve benzeri operasyonlarda güvenle kullanılabilen malzemelerdir. Daralan makaronlar ısı  etkisi ile 2 ye 1 oranında küçülerek, operasyona konu olan kabloların etrafını sıkıca sarar. Bu sarma işlemi sayesinde, operasyon yapılan bölge, dış etkenlerden korunur.

Daralan makaronlar, piyasada ısı ile daralan makaron, makaron kablo, kablo makaronu ve benzeri isimler ile anılabilmektedir. Renk çeşitleri olmakla beraber, en çok edilen renk seçeneği siyahtır. Makaronların kullanım alanı oldukça geniştir. Elektrik sanayisinin yanı sıra otomotiv, iletişim, endüstri gibi sanayi alanlarında da yoğun olarak kullanılan bir üründür. Özellikler ek yapılan elektrik projelerinde, dış etkenlerden korumanın yanı sıra, dışarı karşı olabilecek potansiyel zararlardan da sitemi korumaktadır. Günlük hayatta da kullanım örnekleri yaygınlaşmaktadır. Özellikle ev elektroniği için olan küçük çaplı makaronlar, kulaklık, şarj aleti ve benzeri adaptörlerin kullanımdan yıpranmış bölgelerine uygulanmaktadır. Makaronlar ısı ile daralma etkisi geçtiği zaman, sertleşerek darbe ve burulma mukavemetine karşı dayanım gösterir.

Daralan makaronları web sitemizde inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Isı İle Daralan Makaron İncele Renkli Isı İle Daralan Makaron İncele

 

Check Also

İçi Yapışkanlı Daralan Makaron ile Normal Daralan Makaron Arasında ki Fark Nedir?

Daralan makaronlar, elektrik sektöründe sıkça kullanılan ürünlerdir. Kablo izolasyonunda, kablo muhafazasında, kablo demetleri yapımında ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir